Projeler

Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM) kurulduğu yıl olan 2002 ve 2019 yılları arasında;

TEK BAŞINA, RAHMETLİ DE SOLLARDI, CEBİMDEN KOCAM DÜŞTÜ, CİMRİ , KOMŞULUK BİZDE KALSIN,MAVİNİN DANSI adında yetişkin müzikal tiyatro, TAŞ DEVRİ, HAYLAZ KEDİ TRAFİKTE ve BİRİCİK KUKLA SHOW adında çocuk Müzikal tiyatro ve dans çalışmalarıyla seyirci karşısına çıkmıştır.

Her bir müzikal oyunun içine gizlenen Sosyal sorumluluk ruhu ile “Trafik kazalarındaki hatalar , Meme Kanserinde erken teşhis, kadına karşı yönelik şiddete hayır’ı sahneye taşıyıp seyirciye etklili mesajlar vermiştir.

TEKSEM Türkiye’de ilk defa engelli bir kukla ile turneye çıktı:


Bu sene BİRİCİK adlı engelli kuklamız ile Engelli ve özel çocuklarımızın Okullarını, Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezlerini ziyaret ederek KALBİN İÇİN GÜLÜMSE demek adına yola çıkmıştır. Çocuklarımızın Bol bol kahkaha attığı gösteride Trafik kuralları, hayvan dostlarımızın sevgisi ve hepimiz özelliklerimizle mutluyuz teması ile kalbimiz için gülümsemek adına 10.000 özel çocuk için 2019 haziran ayına kadar gösteriye devam edecektir.

2002 – 2019 tarihleri arasında 7.312 çocuğun eğitim ve sağlık giderleri karşılanmış olup , 734 adet tekerlekli sandalye hediye edilmiştir.