Kısaca TEKSEM

Bu merkez Türkiye de ilk defa engelli insanların özgürce sanatın içinde var olabilmesini ve hayallerine kavuşmasını sağlamaktadır. 2002 yılında Gamze Elibol tarafından kurulan TEKSEM ; özellikle Engelli Kadınların arka planda kalmak yerine ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına yardımcı olmak ve kendi projelerini ortaya koymak için istihdam sağlamaktadır.

TEKSEM bünyesinde gönüllülük ilkesi ile Tiyatro ve El sanatları organizasyonları yapılmakta ve bu organizasyonlardan elde edilen tüm gelirler 121 engelli kız öğrencinin eğitim,sağlık,giyim ve tedavi masrafları TEKSEM tarafından karşılanmaktadır.

TEKSEM kurucusu ve Sanat Yönetmeni olan Gamze Elibol kendi yazdığı ve yönettiği müzikal tiyatro oyunlarını Türkiye’de ilk defa Devlet Tiyatrolarında sahnelenmiş ve bu gösterilerden elde ettiği gelirler ile 121 engelli kız öğrencinin eğitim bursu ve sağlık giderlerini karşılamak için sahne almıştır.

TEKSEM özellikle Türkiye’de Engelli iş kadınlarının oranını yükseltmek,istihdam sağlamak ve ekonomik özgürlüklerine kavuşamaları için ülke çapında 852 engelliyi işe yerleştirmiş,engelli çocuğa sahip olan 35 gönüllü anneye evinde çalışma imkanı sunmuş ve ekonomik olarak katkı sağlamıştır